iletisim@hizonline.com.tr 0850 333 8 449 0800 511 07 07

Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 • Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı), mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir. HIZONLINE, ADSL ve ADSL2+ ile internet kullanıcılarına aşağıdaki faydaları sağlıyor;

   Yüksek Hızda Kesintisiz İnternet Erişimi

   ADSL internet kullanıcılarına minimum 1024 Kbps (1 Mbps), maksimum 8192 Kbps (8 Mbps) arasında mevcut paketlerde alternatif hız seçenekleri sunar,

   ADSL2+, İnternet kullanıcılarına minimum 12288 Kbps (12 Mbps), maksimum 16384 Kbps (16 Mbps) arasında mevcut paketlerde alternatif hız seçenekleri sunar,


   24 Saat Kesintisiz Bağlantı

   ADSL, İnternet kullanıcılarına sürekli bağlantı olanağı sağlar.


   Aynı Telefon Hattı Üzerinden İnternet ve Konuşma

   ADSL, İnternet kullanıcılarına aynı telefon hattı üzerinden ikinci bir telefon hattına gerek kalmadan aynı anda İnternet erişimi ve telefonda konuşma olanağı sağlar.


   Sayısal Teknoloji

   ADSL, İnternet kullanıcılarına sayısal teknolojinin sağladığı tüm olanakları sunar. İnternete bağlanamama ve kesinti gibi durumlar ortadan kalkar. Sayısal teknoloji farkıyla İnternet üzerinden eş zamanlı ses ve görüntü aktarımına olanak sağlar.

 • ADSL/ADSL2+ hizmetinden yeni abone olacak tüm bireysel ve kurumsal müşteriler yararlanabilir.

 • ADSL hizmeti ile sunulabilen bireysel internet paketleri : Adsl hakkında detaylı bilgi için link'e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • HIZONLINE ADSL hizmeti ve tercih edilen ADSL paketine abonelik için HIZONLINE Ofisleri'nden, HIZONLINE Bayileri'nden, 0850 333 8 449 HIZONLINE Müşteri Hizmetleri'nden veya HIZONLINE Online Başvuru Merkezi'nden başvurulabilir.

  • Bireysel Müşteriler İçin Gerekli Belgeler;

   HIZONLINE Abonelik Sözleşmesi

   HIZONLINE ADSL/VDSL/Yalın İnternet Sözleşme Eki

   Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport)


   Kurumsal Müşteriler İçin Gerekli Belgeler;

   HIZONLINE Abonelik Sözleşmesi

   HIZONLINE ADSL/VDSL/Yalın İnternet Sözleşme Eki

   İmza Sirküleri

   Vergi Levhası

   Faaliyet Belgesi

   Yetkili Kişi Kimlik Fotokopisi

 • ADSL/VDSL/FİBER hattı, başvuru tarihinden itibaren en geç 7 iş günü içinde açılır. Başvurularımız genelde 2-3 gün içinde aktif olmaktadır.